Давні американці надали перевагу мамонтятині замість м'яса дрібних тварин 12000 років тому

Давні представники американської культури Кловіс обрали велику здобич, зокрема мамонтів і бізонів, замість м’яса дрібних тварин. Це встановили за аналізом дитячих решток віком 12800 років, які належали представнику цієї культури. Науковці зазначають, що раціон тогочасних людей нагадував такий у шаблезубих тигрів. Такі результати допоможуть краще зрозуміти вплив культур давніх людей на вимирання мегафауни в Америці, яке відбулося 13-11 тисяч років тому. Їх опублікували в журналі Science Advances.

Художнє зображення дитини та матері з культури Кловіс, які споживають м'ясо мамонта. Eric Carlson / Ben Potter (UAF) / Jim Chatters (McMaster University)

Художнє зображення дитини та матері з культури Кловіс, які споживають м'ясо мамонта. Eric Carlson / Ben Potter (UAF) / Jim Chatters (McMaster University)

Чим ще харчувалися давні люди Америки?

Дослідники аналізували рештки дитини віком 18 місяців, знайдені в Монтані на заході США. Ця дитина належала до культури Кловіс, яка існувала у Північній та Центральній Америці 13050-12750 років тому. Для того, щоб дослідити раціон представників цієї культури, науковці проаналізували вміст ізотопів вуглецю й азоту в кістках і порівняли його зі вмістом у кістках можливих джерел їжі.

Як виявилося, раціон матері цієї дитини складався на 39 відсотків з м’яса мамонта, на 35 відсотків — з оленів і на 21 відсоток — з бізонів або верблюдів, які тоді ще населяли континент. Натомість маленькі ссавці майже не входили до раціону та складали лише близько чотирьох відсотків. Нове відкриття підтверджує, що представники культури Кловіс були спеціалізованими мисливцями на мегафауну. Це, своєю чергою, вказує на їхню високу кооперацію та навички у полюванні.

Що відомо про давніх американців

👣 На півдні США палеонтологи виявили людські сліди віком 23-21 тисячу років, що свідчить про появу людей на континенті на кілька тисячоліть раніше, ніж вважали досі.

🥩 На появу людей в Америці ще 21 тисячу років тому вказали й кістки давнього гігантського родича броненосця, на яких виявили сліди обробки м’яса.

🦴 Археологи реконструювали метод полювання представників культури Кловіс, які використовували списи з кістяними наконечниками для полювання на мегафауну.

🦣 А рештки жінки з Перу віком 9000 років вказали науковцям на участь у полюванні на мегафауну не лише чоловіків, але й жінок, що суперечить попереднім гіпотезам.