Чотириногого робота Unitree поставили на колеса

Робот китайської компанії Unitree Robotics отримав по колесу на кожну з чотирьох кінцівок. Він так само може крокувати чи підійматися на сходи, але колеса допоможуть йому швидше долати великі відстані. Нового робота компанія показала на конференції ICRA.

Модифікований робот Unitree B-W. Unitree Robotics / YouTube

Модифікований робот Unitree B-W. Unitree Robotics / YouTube

Навіщо роботу почепили колеса?

Інженери Unitree Robotics модифікували свого робота-собаку B1, який розробляється як один з найвитриваліших роботів лінійки, адже може ходити з навантаженням у понад сотню кілограмів на спині та пересуватися повністю зануреним у воду. Тепер 50-кілограмовий робот вміє їздити і на колесах, не втративши при цьому маневровості у ходьбі. Нова версія робота отримала назву Unitree B-W.

Unitree B-W лізе сходами. Unitree Robotics / YouTube

Unitree B-W лізе сходами. Unitree Robotics / YouTube

У відео, в якому показали нового B1, робот із заблокованими колесами пройшовся, виліз та спустився зі сходинок висотою по 25 сантиметрів кожна, а розблокувавши колеса, виїхав на невисокий схил. Такий підхід дасть можливість не лише пришвидшити пересування робота, а і зекономити йому заряд батареї, яка у B1 дає можливість працювати близько двох годин.

Демонстрація пересування робота B-W. Unitree Robotics / YouTube

Раніше ми розповідали про чотириногого робота ANYmal, якому швейцарські інженери також почепили колеса, щоб звільнити роботу пару кінцівок для перенесення вантажів.