Чотириногий м'який робот походив, як тюлень

Команда інженерів розробила м'якого робота з чотирма кінцівками, який вміє пересуватися подібно до ластоногих — тюленів, моржів і морських левів. Така хода допомогла зробити робота стійкішим до падіння та більш маневровим, а також дала можливість розвинути швидкість до 17 сантиметрів на секунду. Конструкцію робота науковці представили на конференції IEEE/ASME International Conference on Advanced Intelligent Mechatronics.

Dimuthu D. K. Arachchige et al. / arXiv, 2023

Dimuthu D. K. Arachchige et al. / arXiv, 2023

Як пересуваються інші м'які роботи?

М'яка робототехніка стала перспективним напрямком досліджень, оскільки відхід від традиційних жорстких конструкцій у роботів дає їм можливість працювати у складних умовах: наприклад, за високого тиску чи у складному для пересування середовищі. Зазвичай м'яких роботів виготовляють з гнучких матеріалів, як-от гуми, еластомерів, сплавів з пам'яттю форми тощо. Для приведення їх у рух застосовують пневматичні та гідравлічні механізми, а також матеріали, що змінюються під впливом зовнішніх чинників, наприклад, тепла чи вологи.

Однак, досі м'які роботи мають обмеження у швидкості та стабільності пересування. Свій підхід до пересування м'яких роботів запропонували науковці з Університету Де Поля, що в США, спільно з британськими колегами. На їхню думку, допомогти пересуванню м'яких роботів може хода ластоногих, які використовують для руху м'які ласти і своє тіло, тож створили робота з відповідним способом пересування.

Наскільки вдалою виявилася ідея з ластоногими?

Дослідники створили робота, який складається з чотирьох однакових кінцівок по 24 сантиметри у довжину та 4 сантиметри у діаметрі. У рух кінцівки приводить пневматичний механізм, який дає можливість точно налаштувати положення та швидкiсть руху кожної кінцівки, наповнюючи їх рідиною. Всього робот має 8 комбінацій траєкторій руху вперед і назад поповзом, що забезпечило йому максимальну швидкість у 16,9 сантиметра на секунду. Розробники сподіваються, що їхній підхід допоможе у створенні більш вправних м'яких роботів.

New Scientist / YouTube