Чотириногий робот на колесах відчинив двері і виніс коробку

Чотириногий робот ANYmal, якого поставили на колеса, походив на задніх ногах, а передні кінцівки використав, щоб відчиняти двері та носити вантаж. Для цього робота навчали за допомогою нового метода глибинного навчання, який дозволяє йому точно керувати своїми кінцівками, щоб не падати та досягати бажаного. Відео з новими здобутками робота опублікувала Федеральна вища технічна школа Цюриха.

Robotic Systems Lab: Legged Robotics at ETH Zürich / YouTube

Robotic Systems Lab: Legged Robotics at ETH Zürich / YouTube

Чому роботу замінили руки колесами?

Ідея швейцарських інженерів полягає у тому, щоб поєднати у роботі переваги колісного пересування, тобто швидкість, та пішого — можливість обходити перешкоди. Колісний ANYmal вміє крокувати на колесах, причому навіть стоячи на двох ногах. Це звільняє дві кінцівки, якими робот, як показали інженери, може штовхати двері, щоб відчинити, чи передавати або перекладати предмети. Новий підхід до навчання робота дозволив обійтися без складного планування дій під конкретну задачу. Тому розробники сподіваються, що їхній робот стане у пригоді у доставці — швидко долатиме відстань на колесах та обережно передаватиме замовлення у руках-колесах.

Презентація здобутків робота. Robotic Systems Lab: Legged Robotics at ETH Zürich / YouTube

  • Нещодавно колеса отримав і чотириногий робот китайської компанії Unitree Robotics. Він також вміє переступати ними перешкоди і вилазити на сходи, але на двох ногах поки не ходить.