Чотириколісний робот постежить за рослинами на канадських полях

Бразильська компанія Solinftec, яка займається розробкою технологій для сільського господарства, анонсувала випробування свого агроробота Solix на канадських полях. У співпраці з Саскачеванським університетом чотириколісний робот має автономно постежити за станом рослин, щоб оперативно передавати ці дані фермерам. Детальніше про програму компанія повідомила у пресрелізі на своєму сайті.

Solinftec 

Solinftec

Сучасне сільське господарство складно уявити без масового використання пестицидів та гербіцидів для боротьби зі шкідниками. Однак це несе велике навантаження на екосистеми. Наприклад, ми розповідали, як всупереч зниженню використання пестицидів, їхня токсичність для рослин, водних комах та, головне, запилювачів не зменшується, а використання гліфосату — найпопулярнішого гербіциду — послабило опірність організму комах до інфекцій, а зокрема до малярії. Тому таким важливим є їхнє принаймні контрольоване, точкове використання.

І компанія Solinftec пропонує фермерам послуги свого агроробота Solix. За їхніми словами, він зможе шукати бур'ян і ознаки пошкодження посівів комахами за допомогою бортових камер і сенсорів, та повідомлятиме про них із геолокацією. Так використовувати хімічні засоби, добрива або додаткову воду можна буде локально там, де це необхідно. Як пише Solinftec, вони планують зробити робота комерційно доступним вже у 2023 році.

Також, з огляду на фото, робот має сонячні панелі окрім датчиків. Solinftec

Також, з огляду на фото, робот має сонячні панелі окрім датчиків. Solinftec

А зараз його планують випробувати у полі спільно з фахівцями з Саскачеванського університету, що у Канаді. Згідно з повідомленням, у ході дослідження, вчені мають покращити алгоритми робота, які мають стежити за здоров'ям врожаю.

Solinftec 

Solinftec

Сільське господарство не лишається осторонь новітніх технологій. Однак це також несе свій вплив. Наприклад, нещодавно ми розповідали, що комбайни вже важать як найбільші тварини в історії Землі — завроподи. І це несе ризик ущільнення землі в зоні коренів, загрожуючи його плодючості.

Які технології можна відправити у село

🐦Наприклад, можна замінити опудал у полі дроном. Він політає за птахами-шкідниками і налякає їх криком сирени або хижих птахів

🍎 А можна наділити дрон кінцівкою і навчити зривати яблука

🍑 Не гірше роботи справляються із персиками — камера допоможе визначити стиглі плоди, а маніпулятор зірве їх з гілки