Самку кальмара з тисячами яєць помітили біля Коста-Рики

У водах біля Коста-Рики морські біологи зняли на відео самку, що плавала зі своєю кладкою із кількох тисяч яєць. Тварина, яку спостерігали, є представником одного з усього двох відомих видів кальмарів, які доглядають за своїм потомством до часу виходу дитинчат із яєць. Про рідкісні кадри написав Science Alert з посиланням на відео в інстаграмі Schmidt Ocean Institute.

Самка Gonatus onyx з кладкою яєць біля Коста-Рики. schmidtocean / Instagram

Самка Gonatus onyx з кладкою яєць біля Коста-Рики. schmidtocean / Instagram

Як самка доглядає за потомством?

На відеокамеру потрапила самка кальмара Gonatus onyx, що має невеликі розміри до 18 сантиметрів. На відміну від більшості інших видів кальмарів, самки у цього виду не покидають кладку на самостійне виживання. Натомість вони плавають із яйцями, яких може бути від двох до трьох тисяч, що огорнуті схожою на трубку захисною оболонкою. Самка оберігає кладку, а також обережними рухами щупалець проганяє повз яєць воду, забезпечуючи їх свіжою водою з киснем. Протягом усього часу розвитку яєць, який триває 6-9 місяців, самка сама нічого не їсть. Окрім цього, вантаж із часом уповільнює її та обмежує у рухах, роблячи легшою здобиччю для хижаків. Та в будь-якому разі самка житиме не довго — більшість кальмарів розмножуються усього раз на життя, після чого гинуть.

  • Раніше з кладкою яєць застали представницю іншого виду кальмарів — яскраво-червону самку Bathyteuthis, яка стала усього другим подібним спостереженням виду за 17 років.