Біологи вперше зустрілися з вагітною великоротою акулою. Її викинуло на пляж

На берег Філіппін викинуло першу відому вагітну самку великоротої акули. Біля тіла дорослої особини на пляжі лежало тіло одного з дитинчат, тоді як ще шість плодів виявили в утробі риби при розтині. Це підтверджує припущення, що великороті акули є яйцеживородними рибами. Про рідкісну знахідку повідомляє New Scientist.

Великорота акула. BIOSPHOTO / Alamy

Великорота акула. BIOSPHOTO / Alamy

Що означає знахідка?

Мертву 5,6-метрову самицю великоротої акули (Megachasma pelagios) з дитинчам помітили 14 листопада на пляжі філіппінської провінції Аурора. На розтині вчені були здивовані, що в утробі самки помістилося ще шість ембріонів довжиною від 165 до 183 сантиметрів. Утім, це порівняно невелика кількість потомства як для риб. Для порівняння, китова акула, яка подібна до великоротої харчуванням планктоном, за один раз виводить до 300 дитинчат. Тому науковці занепокоєні щодо можливого природоохоронного статусу великоротих акул, які є рідкісними рибами: з часу їх відкриття у 1976 році вчені спостерігали менш ніж 120 особин. Щодо того, чому самка загинула і один із ембріонів був поза тілом, то поки що однозначної відповіді немає. Фахівці зазначають, що через стрес при вилові або викиданні на берег акули можуть позбуватися своїх яєць або зародків. На цій самці не було ознак ушкодження і того дня були несприятливі умови для рибальства, тож вилов акули людиною малоймовірний. Вчені планують надалі дослідити ДНК самиці та її плодів, щоб більше дізнатися про великоротих акул.

Плоди з утроби вагітної великоротої акули. Florabel Apalla thru Annabelle Lapitan of LGU-Dipaculao

Плоди з утроби вагітної великоротої акули. Florabel Apalla thru Annabelle Lapitan of LGU-Dipaculao

  • На берег Австралії нещодавно теж викинуло акулу, точніше — сильно понівечене тіло білої акули. Але ДНК-аналіз показав, що риба стала жертвою косатки, яка атакувала акулу заради її поживної печінки. Для австралійських косаток така поведінка нова.