Біля берегів Албанії вперше побачили білу грубу акулу — так називають акул роду Oxynotus, які знаходяться під загрозою зникнення. Білого кольору шкіра тварини набула через лейкізм, тобто порушення вироблення пігменту меланіну через мутацію. Раніше таку мутацію не спостерігали у жодного представника родини грубих акул. Оскільки акула була цілком здоровою, науковці припустили, що порушення пігментації не впливає на виживання глибоководних акул. Про це розповів Live Science.
Фото грубої акули з білою шкірою зблизька. Andrej Gajić / Sharklab ADRIA / Explorers Club Expedition Grant «What lurks in the depths?!»
Чим особливий цей випадок?
Грубу кутувату акулу (Oxynotus centrina) впіймали біля одного з островів поблизу узбережжя Албанії на глибині близько 200 метрів. Акула була блідою з майже білими плямами на хвості, чим відрізнялася від інших представників свого виду, які зазвичай мають темне сіро-коричневе або навіть чорне забарвлення. У неї виявили лейкізм, який відрізняється від альбінізму тим, що у тварин райдужка очей залишається забарвленою та не набуває червоного кольору.
Шкіра звичайної грубої акули (зліва) та акули з лейкізмом (справа). Andrej Gajić / Sharklab ADRIA / Explorers Club Expedition Grant «What lurks in the depths?!»
Раніше вважали, що тварини з білим забарвленням на глибині можуть частіше ставати здобиччю хижаків, але виявлення білого представника глибоководних акул може змінити це уявлення. Досі було відомо лише про 15 випадків порушення пігментації серед усіх видів глибоководних акул, тож на новому випадку науковці сподіваються дослідити, як діяльність людини впливає на частоту таких порушень.
Дослідник з білою грубою акулою на руках. Andrej Gajić / Sharklab ADRIA / Explorers Club Expedition Grant «What lurks in the depths?!»
- Бразильські зоозахисники опублікували фотографії єдиного живого альбіноса серед великих мурахоїдів — він також другий відомий за всю історію.
- У зоопарку Нікараґуа народилося рідкісне дитинча-альбінос пуми. За його здоров’ям спостерігають науковці.