Падіння небесного тіла в атмосферу Юпітера вдалося побачити астрономам-аматорам. Вони виявили короткий спалах в атмосфері планети-гіганта, який свідчить про зіткнення з невеликим об'єктом, пише видання Space.com.
Спалах (зверху справа), який побачил японські астрономи з допомгогою PONCOTS. MASA Planetary Log / Twitter
Як Юпітер переживає такі зіткнення?
Юпітер часто піддається ударам астероїдів і комет, яких він притягує своїм гравітаційним впливом. Згоряючи в його атмосфері, від цих тіл виникають яскраві спалахи, і що більше тіло, то довше ці сліди зіткнень можуть зберігатися у верхніх шарах атмосфери газового гіганта. Наприклад, одне із найвідоміших зіткнень, зіткнення Юпітера і комети Шумейкерів — Леві 9, лишило в атмосфері планети ряд темних плям, які зберігалися кілька місяців.
Нове зіткнення, яке сталося 29 серпня, помітили одразу кілька команд астрономів-аматорів, які спостерігають за Юпітером, а зокрема японські дослідники з допомогою системи Planetary ObservatioN Camera for Optical Transient Surveys (PONCOTS). Вони поділилися своїми спостереженнями у твітері, де й інші астрономи опублікували свої кадри Юпітера, на які потрапив спалах. Утім, оцінок маси й розміру тіла, яке зіткнулося з планетою, поки немає.
- Один з найяскравіших спалахів на Юпітері стався у червні минулого року, коли планета зіткнулась з тілом масою у чотири тисячі тонн. Спалах можна було спостерігати понад п'ять секунд.