Астронавт покерував із Міжнародної космічної станції робособакою на Землі

Астронавт з борту Міжнародної космічної станції покерував роботособакою, який знаходився за 400 кілометрів — на Землі. Чотириногий робот виконував під дистанційним керуванням команди, щоб у майбутньому ця ж технологія дозволила керувати робособаками і на Марсі, розповідає Space.com.

Це Берті, яким керували з МКС. DLR

Це Берті, яким керували з МКС. DLR


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як вдався експеримент і навіщо його провели?

Досі на Марсі й на Місяці бували лише колісні роботи, хоч ними й так само керували із Землі. Але можливість відправити чотириногого робота, який вміє ходити, дозволила б не просто їздити планетами чи супутниками, а й вилазити на складні для роверів схили чи досліджувати печери. Проблемою керування такими роботами, яке відбуватиметься із затримкою у кілька хвилин через відстані, зайнялася Німецька космічна агенція. На майданчику, який імітує марсіанський ландшафт, змусили ходити чотириногого робота Берта під керівництвом астронавта Маркуса Вандта (Marcus Wandt). За допомогою камери на Берті, Вандт стежив за ним й віддавав команди за допомогою джойстиків. Також астронавт покерував людиноподібним роботом на колісній платформі «Джастін» і ровером Interact Європейської космічної агенції — разом ці апарати встановили на випробувальному майданчику трубу. Результати цього експерименту допоможуть у майбутньому відправити більше різноманітних роботів для дослідження світу за межами Землі.

А це Маркус Вандт під час керування Берті. DLR

А це Маркус Вандт під час керування Берті. DLR

Що ще відбувається на МКС

🫧 У космосі на борту МКС фізики експериментують із ультрахолодними атомами і збирають їх у бульбашки

🐭 А біологи відправляють на МКС мишачі ембріони

👜 Іноді трапляються й кумедні випадки, як-от втрачена над Землею сумка з інструментами, що вже, імовірно, згоріла в атмосфері Землі