Загублена з МКС сумка з інструментами стала штучним супутником Землі

Сумка з інструментами, яку втратили американські астронавтки під час виходу у відкритий космос з Міжнародної космічної станції (МКС), на кілька місяців стане новим земним супутником. Сумка обертатиметься на орбіті з мінімальною відстанню у 415 кілометрів, пише видання The Guardian.

Сумка, яку з МКС сфотографував японський астронавт Сатосі Фурукава. AstronautiCAST / Twitter

Сумка, яку з МКС сфотографував японський астронавт Сатосі Фурукава. AstronautiCAST / Twitter

Як це сталося і що буде з сумкою?

Сумку втратили астронавтки Ясмін Могбелі (Jasmin Moghbeli) і Лорал О'гара (Loral O’Hara), коли виходили у відкритий космос, щоб відлагодити систему сонячних батарей на МКС. Сумку спершу помітили зовнішні камери станції, а пізніше і земні спостерігачі. Вона навіть отримала свій ідентифікаційний номер у Каталозі штучних космічних об'єктів GCAT. Для МКС від сміття загрози немає, оскільки траєкторія сумки не дозволить їй повернутися до станції. Але принаймні до березня 2024 року вона обертатиметься на низькій навколоземній орбіті, поки поступово не опуститься та не згорить у земній атмосфері. Неозброєним оком побачити сумку із Землі не вдасться, адже вона дуже тьмяна, але у бінокль — можна.

  • Набагато більшу загрозу забрудненню Землі та космічним апаратам навколо планети несуть супутники, що завершили роботу та стали космічним сміттям. Нещодавно за неправильне поводження з таким супутником вперше наклали штраф.
дуже тьмяна
її видиму зоряну величину оцінили у 6. Це майже як блиск Урана для земного спостерігача. Що менший цей показник, то яскравішим є цей об'єкт