Астробіологи засумнівалися у придатності Титана до життя

Команда астробіологів дійшла висновку, що океан на супутнику Сатурна Титані не може бути придатним для появи й існування життя. Попри те, що океан Титана у 12 разів більший за всі земні, він дуже бідний на органічні речовини — особливо ті, які вважаються «будівельними» для утворення життя. Крім того, відкриття вчених вказує, що така ж ситуація може бути й на інших «океанічних» супутниках Сонячної системи. Тому оцінки їхньої придатності до життя потребують перегляду, пише Space.com. Стаття науковців опублікована у журналі Astrobiology.

Знімок Титана біля Сатурна, який отримали із різних кадрів місії «Кассіні» у 2012 році. NASA / JPL-Caltech / Space Science Institute

Знімок Титана біля Сатурна, який отримали із різних кадрів місії «Кассіні» у 2012 році. NASA / JPL-Caltech / Space Science Institute


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як порахували органіку на Титані?

Океан Титана не знаходиться одразу на поверхні, як земні, а лежить під товстою крижаною кіркою на глибині 100 кілометрів. Це означає, що навіть якщо у цьому океані умови для життя кращі, ніж на поверхні Титана, органічні сполуки мали у нього якось проникнути, щоб життя зародити. Й у своїй роботі науковці Університету Західного Онтаріо порахували, скільки таких сполук, могли б потрапити в океан Титана з ударами комет й астероїдів, що на деякий час плавили б товсту кригу.

Приблизно оцінивши потужність ударів космічних тіл об поверхню Титана і їхню кількість на рік, науковці дійшли висновку, що щороку в океан супутника може потрапляти не більше 7 500 кілограмів гліцину — найпростішої амінокислоти, яка входить до складу білків. Це настільки мало, порівняно з об'ємом води на Титані, що навіть за умов появи необхідних для утворення життя реакцій, вони б не тривали довго. І враховуючи, що дотепер Титан вважався найбагатшим на органіку супутником у Сонячній системі, висновок астробіологів ставить під сумнів придатність до життя і супутників Юпітера Європи й Ганімеда, а також інших супутників Сатурна з океанами — Енцелада і Мімаса.

  • Підказати, чи справедливі здогадки астробіологів зможуть майбутні місії на супутники. Наприклад, до Юпітера вже летить станція JUICE. А до Титана планують відправити апарат Dragonfly.