Американські хірурги видалили семисантиметрову грижу в новонародженої дитини

Американка народила сина зі вродженим порушенням формування спинного мозку, яке призвело до утворення семисантиметрової грижі спинномозкової оболонки. Грижу помітили ще на 20-му тижні вагітності, але жінка вирішила дочекатися кесаревого розтину на 39-му тижні, щоб не наражати дитину на додатковий ризик під час внутрішньоутробного хірургічного втручання. На шостий день після народження хлопчику вирізали грижу та підтвердили, що в ній не було нервових клітин чи закінчень, тобто спинний мозок не було пошкоджено. Про випадок розповіли в New England Journal of Medicine.

Грижа спинномозкової оболонки в новонародженого хлопчика: фото до видалення (зліва) та зображення з магнітно-резонансної томографії (справа). Parker et al. / New England Journal of Medicine, 2025

Грижа спинномозкової оболонки в новонародженого хлопчика: фото до видалення (зліва) та зображення з магнітно-резонансної томографії (справа). Parker et al. / New England Journal of Medicine, 2025

Що відомо про незвичний випадок?

Після народження дитина мала дев’ять з десяти балів за шкалою Апгар, яка показує стан немовляти на перших хвилинах життя. Новонародженого хлопчика направили до відділу інтенсивної терапії, де лікарі дослідили грижу: вона була червоного кольору, заповнена рідиною та мала розміри 7,7 на 7,1 на 5,3 сантиметра. Хлопчику також провели магнітно-резонансну томографію, щоб підтвердити діагноз менінгоцелі, тобто випинання мозкової оболонки зі спинномозковою рідиною крізь щілину між хребцями.

За чотири дні після операції дитину виписали з лікарні, а за пів року потому її розвиток був нормальним. Що цікаво, під час вагітності матір і дитина не піддавалися факторам ризику менінгоцелі, таким як дефіцит фолієвої кислоти, діабет вагітних, використання ліків і генетичні аномалії. На жаль, лікарі не встановили причину патології хлопчика.

  • У Танзанії лікарі описали випадок народження хлопчика без нижньої частини хребта. Зазвичай така патологія буває у дітей жінок з діабетом, але його матір цієї хвороби не мала.
  • А відновити міжхребцеві диски після грижі у дорослих допоможе новий пластир, що активується під час руху та вивільняє протизапальну сполуку.