30 людиноподібних роботів від OpenAI розклали предмети, відчинили двері й самі стали заряджатися

Відома створенням чат-бота ChatGPT компанія Open AI показала, як працюють їхні людиноподібні роботи Eve. Без жодного втручання людей 30 роботів порозкладали речі, покаталися приміщеннями, справилися із відкриванням дверей і самі заїхали до зарядної станції. Про це розповіло видання New Atlas.

Презентація роботи роботів.  1X Studio


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що особливого у роботах?

Попри те, що на представленому компанією відео Eve роблять доволі стандартні задачі для людиноподібних роботів, їм це вдавалося попри відсутність будь-якого керування зі сторони операторів. Для порівняння, подібним «Оптимусам» від Tesla знадобилося віддалене керування, щоб скласти футболку. Також, на відміну від «Оптимусів», Open AI відмовилися від ніг для своїх роботів, поставивши їх на колеса для пришвидшення і кращої стійкості.

При цьому роботи однаково можуть присідати, згинаючись у «колінах» — так вони самі увімкнули собі зарядні станції. Їхні руки також не мають складної будови — вони згинаються у ліктях й у них всього два «пальці», якими вони тримають предмети. Емоції Eve виражають за допомогою очей і рота на екранах на їхньому обличчі. За словами компанії, роботів вчили як за допомогою симуляцій, так і за участі людей, що показували різні дії через контролери руху. Продемонстровані успіхи у навчанні свідчать, що невдовзі й роботи від Open AI займуть місце на ринку людиноподібних роботів після всього двох років розробки.

Новини про людиноподібних роботів

🚗 Робота Atas від Boston Dynamics змусили розпаковувати й виставляти автомобільні амортизатори. Дотепер він лише брав участь у дослідженнях

🤖 А «Оптимус» від Tesla посортував предмети за кольором

💪 Тим часом Digit компанії Agility Robotics навчився підводитися після падіння самостійно