28 грамів клітковини на день знизили підвищений кров'яний тиск

Щоденне споживання 28 грамів клітковини жінками та 38 грамів чоловіками дозволило знизити підвищений кров'яний тиск. При цьому кожні додаткові 5 грамів клітковини знижували систолічний тиск у середньому на 2,8 міліметра ртутного стовпчика та діастолічний — на 2,1 міліметра ртутного стовпчика, показав свіжий метааналіз. Тому дослідники закликали до збільшення споживання клітковини пацієнтами та до збільшення обізнаності щодо користі цієї речовини. Дослідження опубліковане у журналі Hypertension.

Farhad Ibrahimzade / Unsplash

Farhad Ibrahimzade / Unsplash


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Яким чином клітковина допоможе проти високого тиску?

Дотримання збалансованого й багатого на клітковину з овочів і фруктів харчування входить до рекомендацій підтримання здоров'я, зокрема серцево-судинної системи. Вона допомагає підтримувати здорове співвідношення мікроорганізмів у кишківнику, а також вироблення ними коротколанцюгових жирних кислот. Ці сполуки відомі здатністю проявляти протизапальний ефект та регулювати роботу імунної системи, що впливає на кров'яний тиск.

Всесвітня організація охорони здоров'я для більшості дорослих в оновлених рекомендаціях пропонує споживати щонайменше 25 грамів клітковини. Проте у більшості країн світу, а особливо у західних суспільствах, її споживають суттєво менше, у деяких навіть менш як 10 грамів на день.

  • Між тим, дотримання рекомендацій для здорового серця й судин може також сповільнити старіння. Люди, що ретельно їх дотримуються, виявилися тілом на шість років молодшими за свій хронологічний вік.