Світлини мікросвіту завжди зачаровують своєю неповторністю, тому ми не оминаємо можливості зібрати та показати вам найкращі з них у галереї. Але ще краще — подивитися на мікросвіт у русі, а не просто на знімок. Зробити це дозволяє щорічний відеоконкурс Nikon Small World in Motion. Цьогоріч серед переможних робіт — демонстрація росту нейронів, серцебиття рибки даніо-реріо та загибель людських клітин від коронавірусу. Ми переглянули їх всі і вперше представляємо вашій увазі нашу галерею з наукових відео.
Переможці
Перше місце зайняло відео-таймлапс із нейронами ембріона курчати. Протягом 48 годин за допомогою мікроскопа Александр Дюмулен (Alexandre Dumoulin) спостерігав і знімав, як нейрони обмінюються електричними імпульсами між півкулями у центральній нервовій системі ембріона.
Alexandre Dumoulin
Друге місце журі конкурсу віддали відео із тим, як у судинах риб'ячого плавника рухається кров
Fabian J. Weston
Третє місце посіла зйомка людських клітин, заражених вірусом SARS-CoV-2. Під його впливом вони зливаються та гинуть
Nell Saunders
Крапля води зі ставка, у якій з'являються мікроскопічні істоти, зайняла четверте місце. Під мікроскопом у ній опинилися гідра (хижа тварина простої будови), вольвокс (рід зелених водоростей), дафнія (рід планктонних ракоподібних), спіростомум (рід інфузорій), синура (рід водоростей) та знову гідра
Benedikt Pleyer
Відео із серцебиттям п'ятиденної рибки даніо-реріо журі поставили на п'яте місце
Dr. Michael Weber
Почесні згадування
Пересування культури прісноводної інфузорії Spirostomum
Linda Veronique Kazandjian
Тихохол із видимими м'язовими волокнами
Martin Kaae Kristiansen
Спаровування дафній
Yen Fook Chew
Біолюмінесцентні ракоподібні, що світяться, якщо їх потривожити
Benedikt Pleyer