Зубні імпланти збереглися в людей протягом 40 років
Багаторічне спостереження за пацієнтами з імплантами у Швеції показало, що вони можуть зберігатися в нормальному стані протягом 38-40 років. При цьому в пацієнтів рідко з’являються ускладнення, пов’язані з імплантом, а заміна коронки найчастіше відбувається з естетичних причин. Науковці наголошують, що для оцінки безпечності та рівня збереження нових імплантів потрібно проводити такі тривалі дослідження, утім загалом зубні імпланти є витривалими у носінні та не завдають дискомфорту пацієнтам. Дослідження опублікували в журналі Clinical Implant Dentistry and Related Research.

Модель зубного протеза, де три коронки тримаються на двох імплантах. Coronation Dental Specialty Group / Wikimedia Commons
Які недоліки носіння імплантів люди відчули за 40 років?
У дослідженні взяли участь 13 пацієнтів із 18 імплантами, яким провели клінічне обстеження та рентгенографію ротової порожнини. Як з’ясувалося, після 40 років носіння імплантів 95 відсотків з них досі залишалися в нормальному стані, тоді як лише 60 відсотків коронок не потребували заміни в цей період.

Імплант у верхній щелепі пацієнта у 1984 та 2024 роках. Стрілка вказує на ріст кістки за ці 40 років. Barkarmo & Kowar / Clinical Implant Dentistry and Related Research, 2025
У пацієнтів не спостерігали ані значного просідання кістки, на якій тримався імплант, ані запалення поблизу імпланту. Найбільш поширеним побічним ефектом було запалення слизових оболонок у роті, що може бути й не пов’язаним із носінням імпланту. Тож люди з імплантами мають гарні прогнози щодо їх носіння принаймні в перші 38-40 років, хоча над міцністю та збереженням вигляду коронок розробникам імплантів ще варто працювати.
- А щоб людям взагалі не потрібно було звертатися за імплантами, японські медики розробили препарат для відрощування зубів. Його випробування на людях вже розпочалися в жовтні минулого року.