Зоолог врятував змію, що подавилася інвазивною рибою

У Франції герпетолог врятував вужа, який намагався з'їсти інвазивного у його краях йоржа, але подавився ним. Через колючки на спинному плавнику риба застрягла у стравоході змії, але дослідник зумів її витягти з пащі плазуна, пише Live Scince. Стаття про випадок опублікована у журналі Herpetology Notes.

Гадюковий вуж подавився йоржом. Nicolas Fuento

Гадюковий вуж подавився йоржом. Nicolas Fuento

Як так сталося?

Звичайний йорж (Gymnocephalus cernua) природно населяє Азію та значну частину Європи, однак на південному сході Франції є чужорідним видом. І хоч тамтешні вужі пристосовані харчуватися рибою, однак меншою мірою видами, з якими природно не живуть в одному регіоні. Через це гадюковий вуж (Natrix maura), що полював на озері Каркес, не зміг впоратися з незнайомим йому йоржом. Коли вчений Ніколас Фуенто (Nicolas Fuento) побачив картину, то спершу подумав, що змія просто ковтає рибу. Однак придивившись, помітив, що плазун, навпаки, намагається виштовхнути її з пащі. Зробити їй це не вдавалося, оскільки колючки на плавнику риби встромилися у стравохід, блокуючи її рух назад. Тож герпетолог просунув йоржа трохи вперед у пащу вужа, щоб витягти колючки зі стравоходу та могти дістати рибу. Звільнений вуж, здається, не постраждав і одразу поліз сховатися під каміння. Але ця історія звертає увагу на загрози від інвазивних риб для місцевої, і часто рідкісної, фауни, спонукаючи до наступних досліджень.

Гадюковий вуж подавився йоржом. Nicolas Fuento

Гадюковий вуж подавився йоржом. Nicolas Fuento

  • Змії, що живляться яйцями, більш пристосовані їсти велику здобич. Яйцева змія Ганса, наприклад, ковтає яйця, що у три-чотири рази більші за її голову.