Знайдений в Австралії скелет «русалки»‎ виявився рештками морського ссавця

На пляжі в Австралії випадково знайшли скелет, який нагадує рештки русалки: він має череп з чимось схожим на волосся, а також одну, але довгу кінцівку. Втім, на думку біологів, майже двометровий скелет належить морському ссавцю, розповідає Courier Mail.

Знайдений скелет. Bobbi-lee Oates / Facebook

Знайдений скелет. Bobbi-lee Oates / Facebook

Чиї рештки могли знайти?

На незвичний скелет звернула увагу австралійка Бобі-Лі Оутс (Bobbi-Lee Oates), яка прогулювалася пляжем у Квінсленді разом з чоловіком. Щоб з'ясувати, на чиї рештки вони натрапили, Бобі відправила фото знахідки у фейсбук-групу морських біологів. Серед версій були варіанти про те, що на берегу пара виявила рештки кенгуру чи когось з китоподібних, адже біля берегів Австралії проживає принаймні 45 видів китів, дельфінів і фоцен.

На думку морської біологині Гелен Марш (Helene Marsh) з Університету Джеймса Кука, найімовірніше, що пара натрапила на рештки дельфіна, дюгона чи морського котика. На користь останнього, зазначає науковиця, свідчить розмір скелета, а також форма черепа, міцні ребра та довга задня кістка.

Це не перша «русалка», про яку ми розповідаємо. Комп'ютерна томографія та аналіз ДНК виявили, що мумія русалки, яку зберігають у Японії, насправді є папером, бавовною і фрагментами рибин.