Зебри покивали одне одному головою та скоординувалися

У зебр виявили здатність координувати свої дії, віддаючи одне одному сигнали киванням голови. Науковці помітили, що у такий спосіб зебри привертають увагу одне одного та ініціюють спільне заняття, як-от грумінг чи харчування разом. Це рідкісне спостереження подібної кооперації у диких тварин, оскільки дотепер головним чином наука зосереджувалася на домашніх тваринах або приматах. Нові дані оприлюднили у журналі Animal Behaviour.

Matteo Di Iorio / Unsplash

Matteo Di Iorio / Unsplash


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як зебри кивають одне одному?

Зебр (Equus quagga) нерідко помічали за тим, як вони повторювано кивають головою вверх і вниз, але дотепер призначення цих рухів не вивчали. У новій же роботі науковці протягом двох місяців спостерігали за стадом зі 112 голів у Кенії, зареєструвавши 290 годин поведінки тварин. За цей час кивання головою помічали 164 рази.

Проаналізувавши ситуації, у яких зебри кивали головою, вчені дійшли висновку, що це свідома поведінка, яку тварини демонструють у присутності своїх родичів. У 70 відсотках випадків зебри отримували відповідь від них і це завжди була дружелюбна реакція, часто — зустрічне кивання. Після цього вони доєднувалися до ініціатора, наприклад, йшли за ним слідом або починали пастися біля нього. А коли кивання проігнорували, зебра у третині випадків повторювала його протягом наступних пів години.

  • А от у левів сигналом для координації виявилося позіхання. Воно в них заразне, як і в людей, але допомагає їм діяти синхронізовано після позіхання.