Збільшення яєчка у китайця виявилося проявом туберкульозу

У Китаї скарги 42-річного чоловіка на збільшення лівого яєчка виявилися проявом туберкульозу. Випадок незвичайний, оскільки жодних інших властивих хворобі симптомів у пацієнта не відмічали, пише лікар Лікарні Південно-Західного університету у журналі The New England Journal of Medicine.

Томографія малого тазу пацієнта. Ke Xiao / The New England Journal of Medicine, 2023

Томографія малого тазу пацієнта. Ke Xiao / The New England Journal of Medicine, 2023

Як виявили туберкульоз?

Чоловік звернувся до лікарів, коли протягом двох місяців у нього не проходило неболюче збільшення лівого яєчка. Інших скарг, як-то нічної пітливості, втрати ваги чи гарячки, які б дали змогу запідозрити туберкульоз, у нього не було. Комп'ютерна томографія також не виявила змін у грудній клітці пацієнта. Лікарі тоді запідозрили злоякісну пухлину, тож йому призначили операцію з видалення лівого яєчка. Вже при вивченні видаленого органа у лабораторії з'ясувалося, що патологічне утворення було спричинене інфекцією мікобактерією туберкульозу (Mycobacterium tuberculosis). Чоловіку призначили протитуберкульозну терапію на 9 місяців і через рік після діагнозу він має добре здоров'я, пише лікар.

  • Інший незвичайний випадок андрології, про який ми писали, стосується чоловіка, який звернувся до лікарів зі скаргою на свистячу мошонку. З'ясувалося, через ураження легень повітря накопичувалося під шкірою пацієнта, зокрема доходило до мошонки, на якій була невелика рана після операції