Забруднене повітря знизило виживання плода при штучному заплідненні

Забруднене повітря знизило на 38 відсотків виживання плода при штучному заплідненні. Це показало восьмирічне дослідження репродуктивної терапії у австралійському місті Перт. Оскільки Австралія є однією з перших країн, які змогли знизити забрудненість повітря до «безпечного» за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) рівня, то результати підкреслюють, що навіть низький рівень забруднення може впливати на фертильність жінок. Про це повідомило видання The Guardian.

Alexander Tsang / Unsplash

Alexander Tsang / Unsplash

Що відомо про вплив забруднення на фертильність?

Науковці спостерігали за результатами штучного запліднення у 1836 пацієнток. Хоча і в загальному штучне запліднення було успішним лише у 28 відсотках випадків, вони виявили зв’язок між рівнем забрудненості повітря за два тижні до відбору яйцеклітин для запліднення і його результативністю.

Виявилося, що у жінок, які були найбільше піддані впливу забрудненого повітря, був на 38 відсотків нижчий шанс успішно виносити дитину, ніж у тих, хто піддавався впливу найменше. Науковці ще мають з’ясувати, які саме механізми лежать в основі шкоди забруднення для плода, але вже можуть сказати, що не існує «безпечних» рівнів забруднення повітря.

  • Але забруднення повітря це не єдиний фактор, що може впливати на виживання плода при штучному заплідненні. Виявилося, що отримані влітку яйцеклітини пов’язані із кращим виживанням плода, ніж отримані в інші пори року, особливо восени.