З народженням третьої доньки матері стали менш задоволені життям

Народження третьої дитини жіночої статі у сім'ї без синів супроводжується зниженням добробуту та задоволеності життям у матерів. Тож імовірно, батьки з двома дітьми однієї статі можуть отримати більше вигоди, якщо вирішать не народжувати ще й третю, хоч і є більш схильними до поповнення у сім'ї. Про такі висновки пише The Guardian, посилаючись на статтю у Journal of Behavioral and Experimental Economics.

Mary May (1745-1824) With Her Three Daughters, 1780. Angelica Kauffmann

Mary May (1745-1824) With Her Three Daughters, 1780. Angelica Kauffmann

Чому третя донька впливає на самопочуття?

Науковці Лондонської школи економіки провели дослідження за участі 17 000 британців, народжених 1958 року, та 17 000 британців, народжених 1970 року. Протягом життя учасників опитували щонайменше кожні 10 років, зокрема щодо їхнього оцінювання власного добробуту, задоволеності життям, а також щодо кількості дітей та їхньої статі. Але науковців цікавило, як впливає на життя батьків стать дітей, якщо їх троє.

Найперше, з'ясувалося, що пари з двома дітьми однієї статі частіше і швидше народжують третю дитину, ніж пари з двома дітьми різної статі. Однак якщо і третя дитина виявляється тієї ж статі, то добробут матерів, але не батьків, знижується на наступні десять років. Найбільше це стосується матерів, у яких немає синів, вже були дві доньки і народилася ще й третя. Можливо, вони розчаровані третьою донькою через усе ще поширену більшу прихильність до хлопчиків та небажання мати в родині багатьох жінок. Водночас пари, у яких народжується друга дитина тієї ж статі, відчувають зростання їхнього добробуту. І воно обумовлено переважно чоловіками, у яких народжується друга донька. Із цього автори роблять висновок, що мати двох дітей однієї статі може бути корисніше, ніж зважитися на третю, яка знизить задоволеність життям, якщо не виправдає очікувань.