Сигнали Wi-Fi допомогли побачити інтер'єр кімнати з-за стіни

Завдяки відбитим від предметів сигналам Wi-Fi вчені відтворили інтер'єр помешкання, навіть не маючи до нього доступу. Раніше за допомогою Wi-Fi вдавалося відстежувати лише рухомі об'єкти, повідомляє New Scientist з посиланням на статтю науковців у Proceedings of the 2023 IEEE National Conference on Radar.

Напис, який відтворили вчені за допомогою Wi-Fi. Mostofi Lab

Напис, який відтворили вчені за допомогою Wi-Fi. Mostofi Lab

Як вченим це вдалося?

Науковці з Каліфорнійського університету у Санта-Барбарі зосередилися на тому, як радіохвилі від Wi-Fi взаємодіють з кутами предметів. Відбиваючись від них, випромінювання формує специфічний візерунок з променів, що називається конусами Келера. За цим візерунком вчені змогли відтворити точки, звідки промені походили, а отже і положення у просторі кутів речей. Знаючи розташування кутів предметів, дослідники визначили їхній розмір і форму. Метод спрацював навіть із текстом тривимірної вивіски, який вдалося відтворити за допомогою трьох трансиверів, що передавали і приймали сигнали WiFi. Науковці зазначають, що підхід може стати у пригоді, наприклад, у безпекових системах для осель, але водночас він несе ризики захисту конфіденційності приміщення.

  • Якщо сигнали Wi-Fi можуть допомогти підглядати за вами, то оптоволокно — підслуховувати. Китайські фізики показали, що навіть з відстані у понад кілометр від приміщення можна послухати розмови, використовуючи спричинені голосом коливання світлового сигналу у кабелі.