Американці, які часто вживали канабіс, мали у 3,5 раза вищий ризик появи раку органів голови та шиї за тих, хто не вживав. Дослідження охопило більш як 100 тисяч людей із залежністю від канабісу, а майже чотири мільйони людей склали контрольну групу і не вживали канабіс. Ризик раку різних органів був підвищеним нерівномірно, і найбільше постраждали глотка і гортань. У майбутньому науковці планують дослідити, чому саме виникає такий зв’язок. Дослідження опублікували в журналі JAMA Otolaryngology Head & Neck Surgery.
Ризик яких ще видів раку підвищився через вживання канабісу?
Науковці проаналізували дані людей, які зверталися до лікарні з підозрою на залежність від канабісу або отримали відповідний діагноз. Як виявилося, порівняно з контрольною групою у таких людей був вищим ризик появи новоутворень у ротовій порожнині, ротоглотці, гортані і навіть слинних залозах — у 2,5 раза, 4,9 раза, 8,4 та 2,7 раза відповідно.
Ризик раку органів голови та шиї збільшувався у перший рік після звернення до лікарні через залежність від канабісу, зокрема для новоутворень у ротовій порожнині та ротоглотці. І він продовжував збільшуватися навіть за п’ять років після звернення до лікарні — з 4,4 раза порівняно з контролем до 5 разів. Ці результати підкреслюють важливість оцінки ризиків вживання канабісу, який часто вважають більш безпечним за інші наркотичні речовини.
Що ще відомо про ризики вживання канабісу
😷 Управління з боротьби з наркотиками США планує перенести канабіс з категорії найбільш небезпечних наркотиків до речовин із помірним ризиком виникнення залежності, що має полегшити його введення у медичну практику.
🫀 А проте, у курців канабісу вже помічали підвищений на 25 відсотків ризик інфарктів та на 42 відсотки — інсультів, а також на 28 відсотків вищий ризик появи серцево-судинних захворювань загалом.
🤰 Водночас вживання канабідіолу, однієї з активних речовин канабісу, вагітними самицями мишей призвело до народження більш допитливих і соціальних мишей, які мали зміни у ділянках мозку, пов’язаних із депресією, тривожністю та шизофренією.