У курців канабісу ризик інсульту й інфаркту виявився вищим

Часте куріння канабісу виявилося пов'язаним із вищим ризиком інфаркту та інсульту на 25 та 42 відсотки, відповідно. При цьому не має значення, чи людина також є курцем тютюну. Тож науковці вважають, що пацієнтів із ризиком серцево-судинних хвороб варто перевіряти на куріння канабісу та заохочувати їх кинути шкідливу звичку, про що розповідають у статті Journal of the American Heart Association.

Michael M. Santiago / Getty Images

Michael M. Santiago / Getty Images

Як виявили ризики?

Попри поширеність куріння канабісу, мало що відомо про його ризики для здоров'я. Зокрема це стосується впливу на серцево-судинну систему, яка має численні рецептори, здатні звязатися з однією з основних активних сполук канабісу тетрагідроканабінолом. Внести ясність спробували науковці Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, тому дослідили медичні дані про майже пів мільйона дорослих американців із 27 штатів і двох територій. Як показали результати, крім підвищеного ризику інфаркту та інсульту, у тих, хто щодня споживає канабіс, ризик загалом серцево-судинних захворювань вищий на 28 відсотків. Але шанси мати хворобу зменшувалися з меншою частотою куріння на місяць, зазначили науковці.

  • Тест на вживання канабісу зазвичай проводять у лабораторіях за зразками крові чи сечі, але науковці знайшли і більш доступний спосіб — аналіз слини за допомогою пристрою до смартфона, що показує результат на місці.