«Вояджер-1» припинив передавати наукові дані на Землю

Космічний апарат «Вояджер-1» припинив відправляти на Землю наукові дані та інформацію про свої системи. При цьому він приймає і виконує надіслані з Землі команди, тож на думку фахівців NASA збою зазнав один з бортових комп'ютерів апарата, який відповідає за стеження за станом «Вояджера-1», повідомляє агенція.

Художнє зображення «Вояджера-1». Caltech / NASA-JPL

Художнє зображення «Вояджера-1». Caltech / NASA-JPL

Як вирішуватимуть долю «Вояджера-1»?

Сьогодні «Вояджер-1» знаходиться на відстані у 162 рази більшій, ніж відстань від Землі до Сонця, тому команді місії доводиться чекати по 22,5 години, поки їхні команди досягнуть апарата, а потім стільки ж, щоб зрозуміти, чи досягли вони результату. Минулого тижня зазнав збою один з трьох бортових комп'ютерів «Вояджера-1», що входять у його систему польотних даних й зокрема обробляють команди з Землі для інших систем апарата. Команда місії почала отримувати комбінацію з нулів і одиниць, яка повторювалася, ніби «завис» телекомунікаційний блок «Вояджера-1» — система, яка стежить за станом всього апарата і його наукових інструментів. На вихідних науковці намагалися перезапустити бортовий комп'ютер, але апарат досі не повертає придатних для використання даних. За словами інженерів, їм потрібні ще кілька тижнів, щоб розробити план для усунення збою.

  • Цього серпня збою зазнав і апарат-близнюк «Вояджера-1» — «Вояджер-2». На тиждень апарат втратив зв'язок із Землею через випадково порушене положення його антени. Утім, NASA вдалося надіслати апарату команду, яка повернула його антену у нормальне положення.
відстані
Апарат знаходиться на відстані у приблизно 24 мільярди кілометрів від Землі