ВООЗ схвалила другу вакцину проти малярії

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) дала дозвіл на широке використання вакцини R21/Matrix-M проти малярії у дітей. Це друге подібне рішення — першу вакцину проти малярії організація схвалила ще 2021 року. Експерти сподіваються, що тепер буде легше покривати попит на щеплення і вдасться суттєво знизити кількість випадків малярії в ендемічних регіонах. Рекомендація оприлюднена на сайті ВООЗ.

Fanjan Combrink / WHO

Fanjan Combrink / WHO

Яка дієвість вакцини?

У регіонах, де малярія має явну сезонність, використання R21/Matrix-M до високого сезону знижує ризик симптоматичної малярії на 75 відсотків у перші 12 місяців від трикратного щеплення. Четверта доза подовжує захист ще на рік. Це перша вакцина проти малярії, ефективність якої досягла рівня, затребуваного ВООЗ. Вже щонайменше 28 країн Африки повідомили про бажання внести в свої національні програми імунізації вакцини проти малярії. Схвалена два роки тому вакцина RTS,S має надійти і африканські країни на початку 2024 року, тоді як R21/Matrix-M очікують постачати з середини наступного року.

  • Крім створення вакцин, важливим кроком у боротьбі з малярією є розроблення ліків проти хвороби. Одні з них, експериментальні моноклональні антитіла, показали потенціал захищати людей проти малярії на пів року.