ВМС США навчили морських левів грати у відеоігри

Військово-морські сили (ВМС) США навчили трьох морських левів проходити відеоігри, що допомагають збагачувати середовище утримуваних тварин, сприяючи їхньому добробуту, та досліджувати їхні когнітивні здібності. Відео з найбільш умілим із морських левів опублікували на сайті ВМС.

U.S. Navy

У що грали морські леви?

Морські леви успішно проходили прості по суті, але не проходженню, відеоігри, де від них вимагали пройти лабіринт або схопити рухому ціль. Для цього вони використовували створену спеціально для них ігрову приставку — пересувну, недорогу та зручну для ластоногих. Це був пластиковий візок із закріпленим на ньому 27-дюймовим монітором та контролером, що представляє собою чотири хрестоподібно розташовані кнопки. Натискаючи їх мордою, тварина може пересувати курсор, що його бачить на моніторі. За успішне проходження рівня, доглядальники нагороджують морських левів рибою. Але за словами дослідників, тварини отримують задоволення вже від самої гри, і витрачають на неї стільки часу, скільки хочуть самі.

Морський лев ВМС США грає у відеогру. U.S. Navy

Морський лев ВМС США грає у відеогру. U.S. Navy

Таким чином, вигода від відеоігор для ластоногих не лише у тому, що так вчені можуть досліджувати когнітивні здібності тварин, а й у тому, що тварини отримують позитивні емоції, завдяки чому живуть здоровіше та щасливіше життя у неволі.