Вівсяне борошно зробило шоколад зі зниженим цукром смачнішим

Темний шоколад, у якому до половини вмісту цукру замінили вівсяним борошном, виявився кращим на смак за шоколад з таким же низьким вмістом цукру, але без борошна. Принаймні так здалося добровольцям, яких науковці нагодували модифікованими шоколадками. На думку вчених, борошно дозволяє повернути шоколаду текстуру, яку дає цукор, завдяки чому і смак здається кращим, передає видання New Atlas. Стаття про шоколад опублікована у Journal of Food Science.

GIPHY

GIPHY


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як борошно замінює цукор?

Дослідники Університету штату Пенсильванія не сподівалися знайти солодкий замінник цукру. Навпаки, вони прагнули просто знизити кількість доданого цукру, що часто складає до половини всього шоколаду, але впливає на смак не лише через солодкість, а й просто через структуру. І нехай рисове й вівсяне борошно, яке вчені вивчали як замінник, через крохмаль не знизить калорійність смаколика, цукру все одно стане менше — як і ризиків від нього для здоров'я.

Шоколад із вівсяним борошном, який пропонували добровольцям. Kai Kai Ma / Penn State

Шоколад із вівсяним борошном, який пропонували добровольцям. Kai Kai Ma / Penn State

Добровольці, яким пропонували звичайний шоколад із 54 відсотками цукру, а також шоколад із 25 відсотками цукру й додаванням борошна, відзначили, що різниці майже не було. Хіба вівсяне борошно дегустаторам більше припало до смаку, бо рисове мало «присмак крейди». Дослідники сподіваються, що їхній результат надихне виробників шоколаду, щоб більше людей могли однаково насолоджуватися солодощами й не вживати підвищені дози цукру.

  • Зменшити шкоду від шоколаду може також зниження вмісту у ньому жирів. Й механічна модель людського язика показала, що достатньо прибрати жир зсередини, але лишити назовні, щоб шоколад зберіг приємну текстуру.