Виведений з експлуатації супутник NASA увійшов в атмосферу Землі

В атмосферу Землі після майже 40 років перебування у космосі увійшов супутник NASA ERBS. За оцінками, повторний вхід в атмосферу ERBS здійснив 9 січня о 06:04 за київським часом. На низькій навколоземній орбіті супутник досліджував поглинання і перевипромінювання сонячної енергії Землею. Як пише NASA, більша частина супутника згоріла в атмосфері. Про схід ERBS з орбіти агенція повідомляє на своєму сайті.

NASA

NASA

Що за супутник?

Супутник ERBS (Earth Radiation Budget Satellite) був запущений у космос у 1984 році за допомогою шатла «Челленджер» для дослідження радіаційного балансу Землі — співвідношення кількості сонячної енергії, яку поглинає та перевипромінює наша планета. Цей показник належить до кліматотворних факторів. Окрім нього супутник також стежив і за змінами концентрації озону в стратосфері Землі.

Планувалося, що ERBS пропрацює два роки, однак він справно виконував спостереження аж до 2005 року, допомагаючи вивчати вплив людської діяльності на радіаційний баланс Землі. Тепер виведений з експлуатації супутник повернувся на Землю космічним сміттям.

Його падіння небезпечне?

В атмосферу Землі ERBS увійшов 9 січня о 06:04 за київським часом над Беринговим морем. Більша частина супутника вагою в 2 450 кілограмів згоріла в атмосфері, а ризик нанесення шкоди рештками ERBS, за оцінками, складав 1 до 9 400.

Втім, попри низький ризик нанесення шкоди уламками супутника при падінні на Землю, він 17 років пробув на низькій навколоземній орбіті космічним сміттям, кількість якого роками тільки росла. Цій проблемі ми присвятили текст «Звідки береться космічне сміття?».