Випробування на людях довели безпечність графену для вдихання

Перші випробування на людях показали, що вдихання графену не має жодного впливу на роботу легень та серцево-судинної системи. Таким чином, вважають науковці, матеріали на основі графену можна безпечно використовувати для доставки ліків в організм. Однак, випробування ще потребують продовження за більшої кількості учасників та доз графену, розповідає New Atlas. Результати дослідження опубліковані у Nature Nanotechnology.

Графенова пудра. Depositphotos

Графенова пудра. Depositphotos


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Навіщо проводили дослідження?

Графен сьогодні відомий як найтонший, найміцніший і при цьому найгнучкіший матеріал, яким цікавляться не лише хіміки та фізики, а й медики. Зокрема окиснена форма графену, оксид графену, має високу сумісність із клітинами крові та стабільність. Тому міг би використовуватися як основа для доставки ліків безпосередньо в органи чи для створення імплантатів. Тож щоб наблизити графен до використання у медицині науковці Единбурзького університету вирішили провести перші випробування матеріалу на людях.

14 добровольців дві години вдихали оксид графену через маску, катаючись при цьому на велосипеді. Жодних ознак порушення у роботі легень, артеріальному тиску, а також згортанні крові та запалень не виявили ані одразу після випробувань, ані через кілька тижнів. Щобільше, добровольців знову піддали впливу частинок оксиду графену, що знову не дало негативних наслідків. Поки цих результатів замало, щоб стверджувати про повну безпечність матеріалу для людей, але вчені планують продовжити дослідження, щоб упевнитися у своїх висновках.

Де ще використовують графен

⚡️ Фізики складають «графенові сендвічі», щоб проводити струм без опору

👨‍🎨 Художникам графен допоможе захистити картини від вологи, сонячного світла й окиснення

⚖️ А в Національному інституті стандартів і технологій США графен допоміг точніше зважувати 100 грамів