Вікна відстежили погляд та описали спостерігачам, куди вони дивляться

Вікна із функцією відстежування погляду за допомогою доповненої реальності підказали, що спостерігач може бачити за склом. Систему, яка об'єднала відстежування погляду та підказки у вікні, розробили тайванські інженери. Вони сподіваються, що технологія стане у пригоді туристам, щоб їм було зручніше стежити за пам'ятками під час екскурсій на оглядових автобусах. Про це розповіло видання New Atlas.

Так виглядають підказки на вікнах. ITRI / YouTube

Так виглядають підказки на вікнах. ITRI / YouTube

Як працюють ці «розумні шибки»?

Вікна, які пропонують встановити на оглядові автобуси вчені Науково-дослідного інституту промислових технологій Тайваню, насправді є прозорими екранами. У них розмістили масиви мікроскопічних світлодіодів, за допомогою яких можна транслювати зображення. Над кожним таким екраном знаходиться камера, яка визначає напрямок погляду, коли людина дивиться у вікно, та передає ці дані алгоритму, що поєднує їх із даними GPS про положення автобуса. Визначивши, де знаходиться пасажир і куди може дивитися, вікна виводять невелику картку з підписом поруч із пам'ятками. Поки прототип розробки показали на виставці електроніки CES, але інженери сподіваються, що невдовзі їхні вікна використовуватимуть туристичні агенції.

Презентація технології для вікон. ITRI / YouTube

  • А інші «розумні вікна», що їх розробили американські вчені, вміють пропускати світло без тепла. У кімнаті з такими шибками буде світло, але не спекотно у розпал літа.