Вода виявилася неефективним засобом від похмілля

Пиття води після споживання алкоголю не врятувало від похмілля, попри поширене переконання, що зневоднення якраз і є причиною похмілля. Метааналіз показав, що зневоднення та похмілля, хоч і можуть виникати одночасно з однієї причини, є окремими та незалежними процесами. Тому вживати більшу кількість води для запобігання або полегшення похмілля — малоефективно. Таке дослідження опублікували в журналі Alcohol.

Вода виявилася неефективним засобом від похмілля. GIPHY

Вода виявилася неефективним засобом від похмілля. GIPHY

Який зв’язок знайшли між зневодненням та похміллям?

Науковці проаналізували дані 13 попередніх досліджень, як експериментальних, так і заснованих на результатах опитувань. Як виявилося, спрага внаслідок зневоднення після вживання алкоголю зазвичай є помірним і короткочасним ефектом, тоді як симптоми похмілля є більш тривалими. Тяжкість цих двох станів є схожою вранці після вживання алкоголю, але пізніше зв’язок між ними зникає.

Як показують дослідження, зневоднення та похмілля виникають за різними механізмами. Так зневоднення спричинене збільшеним сечовиділенням, коли організм намагається позбутися продуктів метаболізму алкоголю. А похмілля виникає через окисний стрес у клітинах та запальну реакцію. Тож це може спонукати шукати більш ефективні засоби запобігання похміллю, адже спрямовані на протидію зневодненню препарати можуть бути малоефективними.

Що відомо про шкоду алкоголю

🍷 Всупереч ще одному поширеному переконанню, помірне споживання алкоголю не покращило стан здоров’я людей і не знизило ризик смерті.

🥃 А вживання суміші алкоголю й енергетиків у підлітковому віці навіть нашкодило розумовим здібностям пацюків, коли вони виросли, попри нетривалий позитивний вплив на ріст нейронів.

🐁 Щоб вони могли швидше протверезіти та позбутися симптомів алкогольної інтоксикації, мишей нагодували гелем з молочного білка, який ще й захистив їхні внутрішні органи від згубного впливу спиртного.

📕 Про те, як після застілля не набрати зайвих кілограмів та не мучитися від похмілля, — читайте у нашому матеріалі «Бадьорого ранку».