Відмова від куріння за три місяці після встановлення діагнозу продовжила життя хворих на рак більш як на рік. Найкраще цей ефект виявлявся тоді, коли пацієнти починали програму відмови від паління у перші пів року після встановлення діагнозу. У такому разі шанси на виживання у наступні п’ять років у них були на десять відсотків вищими, ніж у тих, хто продовжував палити. Дослідження опублікували в журналі JAMA Oncology.
Як проводили програму відмови від паління для хворих на рак?
Дослідники аналізували дані 4,5 тисячі пацієнтів з раком, які почали проходити лікування нікотинової залежності за три, шість або дев’ять місяців після встановлення діагнозу. Більшість з них мали рак молочної залози, легень, крові та пухлини голови чи шиї. Далі смертність серед цих пацієнтів порівнювали зі смертністю в тих, хто не покинув паління.
Як виявилося, 75 відсотків пацієнтів, що починали програму протягом перших трьох місяців після встановлення діагнозу, жили в середньому на 1,3 року довше, ніж ті, що від паління не відмовилися. Також такі пацієнти мали на чотири відсотки більший шанс на виживання у наступні 5-10 років порівняно з тими, хто продовжував курити. Такий ефект зберігався і за 15 років після встановлення діагнозу, а також для груп, які кидали палити протягом шести та дев’яти місяців. Такі результати свідчать про можливість використання лікування нікотинової залежності для продовження життя хворих на рак і покращення його якості.
Що відомо про шкоду паління
😵 Майже половина смертей від раку у США виявилася пов’язаною зі способом життя, зокрема палінням, вживанням алкоголю, низькою фізичною активністю та споживанням сильно обробленої їжі.
🫁 Куріння у шість разів збільшило ризик розвитку раку легень, який може виникнути після лікування раку молочних залоз за допомогою радіотерапії.
🚭 Науковці підрахували, що заборона продажу тютюнових виробів молоді запобіжить мільйону смертей від раку легень у всьому світі до кінця цього століття.