Відеокамера зареєструвала рибу на рекордній глибині у 8 336 метрів

Науковці на чолі з австралійським морським біологом Аланом Джеймісоном (Alan J. Jamieson) зареєстрували живу рибу на рекордній глибині у 8 336 метрів, що більш ніж на 150 метрів глибше за попередній рекорд. Істоту помітили в Ідзу-Оґасаварському жолобі на південь від Японії, повідомляє BBC News.

Глибоководні риби, зареєстровані біля Японії. На перших 14 секундах показано рибу-слимака на рекордній глибині 8 336 метрів. University of Western Australia

Як і яку рибу знайшли?

Рибу помітили під час вивчення океанічного жолоба поблизу Японії за допомогою спеціалізованого під глибоководні дослідження судна DSSV Pressure Drop. З нього спустили у воду навантажену раму, оснащену системою камер і їжею-приманкою для живих істот. На глибині 8 336 метрів апарат зафільмував рибу-слимака з роду Pseudoliparis. Зловити її не вдалося, а винятково за кадрами фахівці не змогли ідентифікувати рибу. Але вона стала рекордсменом за глибоководністю, оскільки до цього часу найбільша глибина, на якій помічали рибу, складала 8 178 метрів вниз Маріанської западини. Імовірно, вища температура води в Ідзу-Оґасаварському жолобі дозволяє рибам спускатися нижче, ніж у Маріанській западині.

Вчені вважають, що наступні рекорди відрізнятимуться хіба що в межах кількох метрів від попередніх, позаяк дослідження свідчать, що максимальна глибина для життя риб — десь між 8 200 і 8 400 метрами.

Окрім цього, неподалік Японського жолоба на глибині 8 022 метри фахівці з DSSV Pressure Drop помітили представників Pseudoliparis belyaevi, яких вдалося зловити та встановити цим ще один рекорд — найбільшої глибини, на якій спіймали рибу.

Риби-слимаки, спіймані на глибині 8 022 метри. MINDEROO-UWA DEEP SEA RESEARCH CENTRE / BBC News

Риби-слимаки, спіймані на глибині 8 022 метри. MINDEROO-UWA DEEP SEA RESEARCH CENTRE / BBC News

Як ми писали раніше, ДНК-дослідження допомогло виявити генетичні особливості риб-слимаків, які дозволяють їм населяти кілометрові глибини.

рибу-слимака
Багато видів риб-слимаків пристосувалися жити на значній глибині океанів. Їхня будова дозволяє їм витримувати екстремально високий тиск, що може у сотні разів перевищувати тиск біля поверхні води.

Фото в анонсі: Глибоководні риби, зареєстровані біля Японії