Вдягнений на рот резонатор Гельмгольца заглушить сказане вголос

Японська компанія Shiftall представила маску для обличчя Mutalk, яка заглушить ваш голос, але передасть всі деталі розмови вашому співбесіднику по Bluetooth. Її можна як одягнути на обличчя, так і просто прикладати до рота, а все сказане лишиться нечутним для оточуючих, стишившись на 20-30 децибел. Маску Mutalk, компанія представила на своєму сайті.

Shiftall

Shiftall

Раптом нема можливості вийти з людного місця, а поговорити (чи покричати) дуже хочеться, японська компанія Shiftall Inc. пропонує не стримувати себе, а вдягнути на обличчя маску, названу Mutalk. Це Bluetooth-гарнітура, яка має заглушити ваш голос на 20 або 30 децибел для голосніших звуків, а за допомогою мікрофона передати сказане у навушники вашому співрозмовнику. Як заявляє компанія, у розробці лежить давно відоме явище, зване резонансом Гельмгольца, тобто резонансу повітря в порожнині.

Shiftall

Shiftall

Створений ще в 19 столітті Гельмгольцом пристрій має вигляд мідної посудини сферичної форми з відкритою горловиною та по суті являє собою акустичну коливальну систему, де повітря, яке потрапляє у вузьку горловину, набуває резонансних коливань із частотою, що залежить від геометричних параметрів ємності та густини газу в ній. Сьогодні подібні конструкції зокрема використовуються для приглушення шуму, наприклад, у вихлопних трубах автомобілів і мотоциклів.

Shiftall

Як повідомляє компанія, маска Mutalk розпізнаватиме, чи піднесена вона до рота, щоб почати роботу. Причому її не обов'язково чіпляти на голову, а можна просто наблизити до обличчя. Втім, слід зазначити, що на відео, яке опублікувала Shiftall, не продемонстровано, як саме буде чутно сказане в Mutalk оточуючим.

Також раніше ми розповідали, як розробники знайшли спосіб давати голосові команди телефону пошепки. Для цього слід вимовити потрібне речення або слово, а нейромережа за допомогою навушників впізнає, що саме ви сказали, за рухом слухового проходу. Подібний сонар у вигляді навушників може за відлунням стежити за рухами обличчя і так відрізняти нахмурене чоло від посмішки.