Вантажний космічний корабель Cygnus дістався на МКС. Він привіз робота-хірурга

До Міжнародної космічної станції (МКС) дістався вантажний космічний корабель Cygnus, який привіз 3 720 кілограмів корисного вантажу. Серед них зокрема й робот-хірург, що перевірить можливість проведення операцій у космосі. Об 11:59 корабель зловили роборукою на борту МКС астронавти, щоб розвантажити його, повідомляє Space.com.

Пристиковка корабля до МКС. NASA

Пристиковка корабля до МКС. NASA


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що ще привіз корабель і навіщо?

Cygnus запустили 30 січня з космодрому на мисі Канаверал на ракеті SpaceX Falcon 9. Кораблі цього виду й раніше літали на МКС, і це вже 20 місія з ними — але перша на Falcon 9. Крім робота-хірурга MIRA, який вміє проводити операції через один розріз, Cygnus доставив ще низку обладнання експериментів. Зокрема це новий комп'ютер для аналізу даних експериментів на МКС, 3D-принтер для металу, а також експерименти із вирощування штучних сітківок й хрящових тканин в умовах невагомості. На МКС Cygnus проведе пів року, а потім відстикується і направиться назад до Землі, де згорить в атмосфері разом з відходами із космічної станції.

Роборука з МКС тримає корабель. NASA

Роборука з МКС тримає корабель. NASA

  • Одним із нещодавніх експериментів на МКС стали досліди із керування чотириногим роботом. Астронавт Маркус Вандт покерував роботом Бертом, щоб перевірити можливість направляти таких роботів на Марсі й Місяці.