Вантажне судно вловило на ходу власні викиди вуглекислого газу

Лондонський стартап вперше випробував свою технологію із вловлювання викидів вуглекислого газу одразу під час ходу вантажних суден. Система, яку помістили у контейнери на борту, виловила близько 78 відсотків викидів із труб судна, перетворивши їх на вапняк. Його потім вивантажать з корабля і перероблять, повідомляє New Scientist.

Система, яку поставили на судно. Seabound

Система, яку поставили на судно. Seabound


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як відбулися випробування?

У своє перше плавання система з переробки вуглекислого газу Seabound відправилася на 240-метровому контейнеровозі у Перській затоці. Її розмістили на місці кількох контейнерів — це небагато, враховуючи, що судно розраховане на перевезення 3 200 контейнерів. Після під'єднання до вихлопної труби контейнеровоза, система отримувала всі викиди газів з неї та перенаправляла у низку фільтрів, зокрема і з оксиду кальцію.

Оксид кальцію є недорогим матеріалом, який добре вступає у реакцію з вуглекислим газом, утворюючи карбонат кальцію, відомий як вапняк. Цей вапняк після рейсу вивантажили у порту й вже продали частину для виготовлення добрив, а решту планують продати для будівельних цілей. Seabound вказує, що невдовзі вже тисяча суден матимуть їхню повномасштабну систему, яка переробляє до 95 відсотків вуглекислого газу. Це допоможе зменшити внесок контейнеровозів у глобальне потепління, адже зараз на цю галузь припадає близько трьох відсотків світових викидів вуглекислого газу.

Вапняк, що утворився з викидів вуглекислого газу на судні. Seabound

Вапняк, що утворився з викидів вуглекислого газу на судні. Seabound

  • Ще одним чинником шкідливих викидів в атмосферу є авіація. І нещодавно вчені підрахували, що незначна зміна висоти в польоті допоможе скоротити кількість викинутих водяної пари й сажі, що рівноцінно із вуглекислим газом впливають на довкілля.