Вага завадила вимерлим кенгуру стрибати на двох ногах

Вимерлі кенгуру не могли стрибати на двох ногах через свою масу у понад 100 кілограмів, виявили науковці. На це їм вказала будова лап кенгуру, яку вдалося реконструювати з решток. Натомість кенгуру пересувалися на всіх чотирьох кінцівках, що спростовує попередні уявлення науковців, які вважали, що навіть вимерлі види цих тварин використовували стрибки на двох ногах. Дослідження опублікували в журналі Journal of Mammalian Evolution.

Череп представника вимерлих кенгуру. Paleocolour / Wikimedia Commons

Череп представника вимерлих кенгуру. Paleocolour / Wikimedia Commons

Що ще дізналися про вимерлих кенгуру?

Науковці вивчили рештки вимерлих кенгуру роду Protemnodon, які були близькими родичами сучасних великих видів кенгуру і проживали в Австралії в період плейстоцену — від 2,5 мільйонів до 10 тисяч років тому. Виявилося, що у них були доволі короткі кістки плесна в стопі та подовжені передні кінцівки, на які вони спиралися під час руху. Відкриття свідчить про більшу різноманітність середовищ поширення тварин в Австралії у період плейстоцену, яка і спричинила різноманіття способів пересування.

Порівняння розмірів кенгуру Protemnodon зі зростом людини та сучасних найбільших кенгуру Osphranter rufus. Billie Jones et al. / Journal of Mammalian Evolution

Порівняння розмірів кенгуру Protemnodon зі зростом людини та сучасних найбільших кенгуру Osphranter rufus. Billie Jones et al. / Journal of Mammalian Evolution

  • Раніше науковцям також вдалося визначити спосіб пересування викопних двоногих динозаврів — виявляється, вони використовували хвіст як балансир під час бігу. Але розганялися не надто сильно, десь до п’яти кілометрів на годину.