В Ірпені відновили мобільний зв'язок завдяки Starlink

У звільнених від російських військ місті Ірпінь та його передмісті Романівці вдалося відновити мобільний зв'язок за допомогою обладнання супутникового інтернету Starlink компанії SpaceX. Про це повідомила PR-директорка мобільного оператора Vodafone Ukraine Вікторія Рубан.

Виктория Рубан / Facebook

Виктория Рубан / Facebook

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну компанія SpaceX вирішила надати Україні доступ до глобальної системи супутникового інтернету Starlink. Для користування інтернетом від Starlink потрібні термінал, монтажний штатив та маршрутизатор. І вже 1 березня до країни прибула перша партія терміналів. За словами представників Держспецзв'язку, Starlink можна буде використовувати як в цивільних, так і військових цілях. І 1 квітня завдяки обладнанню Starlink компанія Vodafone Україна змогла підняти зв'язок у Романівці та Ірпені.

За повідомленням Центру стратегічних комунікацій, послугу запустили в конфігурації 2G та 4G, на якій в якості транспортної мережі використовується комплект обладнання Starlink компанії SpaceX. Тому тепер цей сегмент мережі зможе безперебійно працювати навіть за відсутності інтернет-доступу через традиційну транспортну мережу під землею.

Завдяки Starlink з'явилася можливість швидко відновлювати мобільний зв'язок там, де пошкоджені вузлові комунікації. Це перша в Україні та світі організована за допомогою супутникових технологій Starlink робота частини мережі мобільного оператора.

З моменту запуску перших супутників, користувачами інтернету від Starlink стали багато країн. І нещодавно ми розповідали про цікавий досвід власника такого інтернету у Канаді — коти, які пригрілися на теплій тарілці у холодну канадську погоду, уповільнили роботу інтернету.