В Ірландії медики врятували жінку, що проковтнула 55 батарейок

Ірландські лікарі повідомили про незвичайний клінічний випадок, який стосується жінки, що свідомо проковтнула 55 циліндричних батарейок. Хоча декілька з них успішно вийшли назовні природним шляхом, більшість батарейок лікарям довелося діставати самостійно з тіла пацієнтки. Про свій досвід вони повідомляють в Irish Medical Journal.

Батарейки, які лікарі дістали з тіла пацієнтки. C.J. O'Mahony et al . / Irish Medical Journal, 2022

Батарейки, які лікарі дістали з тіла пацієнтки. C.J. O'Mahony et al . / Irish Medical Journal, 2022

Як потрапили батарейки в організм?

Медики Університетської лікарні Сент-Вінсент у Дубліні описали клінічний випадок 66-річної жінки, яку доставили до них після того, як вона проковтнула «невідому кількість циліндричних батарейок», здійснивши у такий спосіб акт навмисного самопошкодження. На рентгені справді було помітно чимало батарейок у черевній порожнині пацієнтки. Упевнившись, що цілісність батарейок не порушена, спочатку лікарі вирішили вдатися до консервативного лікування, очікуючи, що чужорідні об'єкти вийдуть назовні природних шляхом. Але у такий спосіб протягом тижня жінка позбулася лише п'ятьох типу АА.

Рентген пацієнтки, на якому помітно значну кількість батарейок у черевній порожнині. C.J. O'Mahony et al . / Irish Medical Journal, 2022

Рентген пацієнтки, на якому помітно значну кількість батарейок у черевній порожнині. C.J. O'Mahony et al . / Irish Medical Journal, 2022

Як вдалося витягти решту батарейок?

Наступний рентген показав, що в тілі пацієнтки залишається ще більша частина батарейок, тоді як сама вона стала скаржитися на болі у животі й анорексію. Це змусило лікарів переглянути терапію і прооперувати хвору. Під час операції з'ясувалося, що під вагою батарейок шлунок розтягнувся й опустився аж до рівня лобка. Із нього дістали 46 батарейок типу АА та ААА, а ще чотири, які виявилися в товстому кишківнику, проштовхнули до прямої кишки, де підхопили щипцями. Зрештою, жінку вдалося позбавити усіх 55 проковтнутих нею батарейок, після чого пацієнтка стала відновлюватися. Лікарі зазначають, що це, імовірно, найбільша зареєстрована кількість одночасно проковтнутих батарейок.