В Амазонії знайшли новий вид крихітних отруйних жаб з блакитним тілом і мідними ногами
В Амазонії знайшли новий вид дереволазових жаб розміром до двох сантиметрів з отруйною шкірою, блакитними смугами на тілі та ногами мідного кольору. За таке забарвлення жаб назвали Ranitomeya aetherea — їхня видова назва означає «небесна». За два роки спостережень науковці помітили значне вирубування лісів у місцях, де проживає цей вид, що може загрожувати його існуванню. Дослідження опублікували в журналі PLOS One.
Чим здивувала науковців кольорова жаба?
Новий вид Ranitomeya aetherea належить до родини дереволазових (Dendrobatidae), до якого належать численні інші види кольорових й отруйних жаб з тропічної Центральної та Південної Америки. За два роки спостережень науковці помітили 26 особин цього виду в басейні Амазонки в Бразилії. Дорослі особини мали розміри від 14,4 до 17 міліметрів, причому самиці були трохи меншими за самців.
Для приваблення протилежної статі вони видавали звуки, подібні на ті, що видають цвіркуни. Оскільки науковці не бачили скупчень пуголовків, як під час вилуплення з кладки, то припускають, що самиця відкладає поодинокі яйця, як й інші види цієї родини. Молодих особин жаб дослідники помічали в заповнених водою порожнинах між листком і стеблом подібної на пальму рослини Phenakospermum guyannense. Імовірно, відкладаючи в такі місця яйця, самиці так захищають потомство. А це означає, що знищення цих рослин може залишити жаб без надійних місць для розмноження.
Яких незвичних жаб досліджували науковці
🤏 Також у Бразилії науковці відшукали другу найменшу жабку у світі розміром усього сім з половиною міліметрів. На відміну від своїх родичів, вона зберегла більшість кісток звичайних жаб.
🛸 Крихітних жаб з Мадагаскару науковці вперше розрізнили як сім окремих видів. А за їхній характерний свист видам дали імена капітанів із «Зоряного шляху».
😋 Рідкісну жабу з Австралії науковці вперше помітили за спробою з’їсти свого партнера. На щастя, самець зумів урятуватися без допомоги науковців.
🐸 Дослідники розгадали причину того, чому китайські деревні жаби крутяться на палицях під час приземлення на них — так вони уникають забоїв внутрішніх органів.
🌊 А стрибати поверхнею води так, що здається, ніби вони зовсім не занурюються в неї, жабам з Північної Америки допомогло відштовхування сильними задніми лапами.