У зоровій корі знайшлися нейрони, які реагують на їжу в полі зору

Американські науковці знайшли у вентральній зоровій корі людського мозку групу нейронів, які вибірково реагують на зображення харчових продуктів. При цьому сильнішу реакцію викликають оброблені продукти, як-от піца, ніж необроблені, як сирі овочі. Відкриття опубліковане в журналі Current Biology.

GIPHY

GIPHY

Група науковців на чолі з ученими Массачусетського технологічного інституту виявили у вентральному зоровому потоці зорової кори людського мозку популяцію нейронів, які реагують винятково на їжу в полі зору. Ці нервові клітини активізуються, коли ми бачимо перед собою навіть такі несхожі одне на одне продукти як суп або яблуко. Утім, їхня реакція дещо сильніша на оброблені продукти, ніж на свіжі. Дослідження доповнює знання про групи нейронів, які вибірково реагують на візуальні стимули певного виду. Так, раніше вже виявляли скупчення нервових клітин, що відповідальні за розпізнавання облич, тіла, слів чи місць. Специфічні для їжі нейрони дотепер оминали уваги, оскільки розташовані у межах інших спеціалізованих груп.

До нового відкриття вчених призвело дослідження, під час якого вони аналізували реакцію мозку восьми добровольців на перегляд 10 тисяч зображень у той час, як вони перебували в апараті функціональної магнітно-резонансної томографії. Зображення їжі, особливо приготованої, явно викликало активацію популяції нейронів у вентральному зоровому потоці кори. Причому критерієм для розрізнення виступала саме їстівність продукту, а не його форма, текстура чи колір. Це підтвердилося і в досліді, де комп'ютерна модель виявляла спільне між тисячами зображень, на які найбільше реагувала популяція клітин. Вчені вважають, що ця спеціалізація виникла через фундаментальне значення їжі в житті людини, як протягом еволюції, так і культурного розвитку.