У вушного пірсингу виявився власний мікробіом

Проколювання вуха виявилося здатним змінювати місцевий мікробіом. Вивчення мікробного різноманіття біля вушного пірсингу вказало, що у цьому місці шкіри, серед іншого, збільшується кількість бактерій, пов'язаних зі шкірними інфекціями. Дослідження канадських вчених опубліковане у журналі Proceedings of the Royal Society B.

Hayes Potter / Unsplash

Hayes Potter / Unsplash

Що цікавого знайшли вчені у вушному пірсингу?

Шкіра як орган, що межує із зовнішнім середовищем, є домом для трильйонів мікроорганізмів. Більшість із них нешкідливі, чи навіть корисні, але частина може бути хвороботворною, особливо при порушенні цілісності шкірного покриву. Утім, наразі залишається маловивченим питання, як таке поширене у суспільстві втручання як пірсинг — із проколюванням попередньо дезінфікованої шкіри та вставленням в отвір металевого об'єкта — впливає на мікробіом шкіри. З'ясувати це спробували науковці Університету Макгілла. Вони припустили, що процедура сприятиме формуванню нового мікробіому через створену дезінфекцією вільної ніші для мікроорганізмів та нові умови через розтягнення шкіри, зміни температури та вологості й кислотності у проколі.

Як змінився мікробіом пірсингу?

Дослідники запросили до тестування 28 дорослих добровольців, що звернулися до тату-салону за проколом вух. Перед проколом, а також через 12 годин, один день, три дні, один тиждень і два тижні після нього науковці брали мазки зі шкіри мочки вуха для мікробіологічного вивчення.

З'ясувалося, що за два тижні після проколу на шкірі справді формується новий мікробіом. Серед найбільших змін — поміж мікробів починають домінувати бактерії Staphylococcus epidermidis та Cutibacterium acnes, які часто виявляють у шкірних інфекціях. Утім, ці два види демонструють антагоністичну взаємодію, пригнічуючи одне одного, і для інфекції один із них має переважати над іншим. Результати допоможуть у наступних вивченнях краще зрозуміти, як зміна мікробіому шкіри через зовнішній вплив проявляється на здоров'ї людини.

  • Нещодавно неочікуваною виявилася і зміна мікробіому у чоловіків через секс. Дослідження вказало, що у здорових чоловіків після незахищеного вагінального сексу змінюється мікробний склад уретри щонайменше на два місяці.