У тампонах знайшли токсичні елементи свинець та миш’як

Дослідники проаналізували вміст 16 потенційно токсичних металів, таких як свинець, миш'як та кадмій, у тампонах 14 різних брендів, що широко продаються у США, ЄС та Сполученому Королівстві. Вони виявили вимірювані концентрації всіх досліджуваних металів у кожному зразку. Таким чином, використання тампонів може бути недооціненим фактором ризику контакту з токсичними елементами. Хоча поки невідомо, чи достатня концентрація миш’яку та кадмію для негативного впливу на здоров’я, навіть незначний вміст свинцю може нашкодити мозку та репродуктивній системі. Дослідження опублікували в журналі Environment International.

Natracare / Unsplash

Natracare / Unsplash

Як токсичні елементи потрапили у тампони?

Дослідники проаналізували вміст 16 потенційно токсичних металів, таких як свинець, миш'як та кадмій, у 30 тампонах 14 різних брендів, що широко продаються у США, ЄС та Сполученому Королівстві. Вони виявили вимірювані концентрації всіх досліджуваних металів у кожному зразку. Науковці виявили у тампонах токсичний арсен, або ж миш’як, який є канцерогеном, а через вагінальний контакт може викликати оксидативний стрес у клітинах матки та яєчників. Також вони виявили в тампонах кадмій, який може викликати серцево-судинні захворювання та навіть ниркову недостатність.

Оскільки у тампонах знайшли високий вміст цинку та кальцію, науковці припустили, що метали могли додати навмисно для покращення антибактеріальних властивостей та боротьби з неприємним запахом. Утім, вони не виключають, що метали могли потрапити через сировину чи воду. Загалом, науковці підкреслили необхідність контролю за вмістом неорганічних елементів, особливо токсичних, у тампонах.