Два рідкісні чорні вовки потрапили на відео в польському лісі

У польському лісі зафільмували двох рідкісних чорних вовків — їхнє хутро набуло такого забарвлення завдяки успадкованій мутації, яку вовки тисячі років тому отримали через схрещування з одомашненими собаками. Оскільки пара вовків пересувалася разом і була приблизно одного віку, науковці припускають, що вони є братами чи братом і сестрою, адже один із вовків точно самець. Зараз дослідники збирають кошти для того, щоб дослідити екскременти вовків — так вони зможуть без втручання в їхнє життя вивчити здоров’я тварин та особливості їхньої мутації. Про це повідомив проєкт SAVE Wildlife Conservation Fund Poland у фейсбуці.

Один із чорних вовків перетинає струмок в лісі. SAVE Wildlife Conservation Fund Poland / Facebook

Один із чорних вовків перетинає струмок в лісі. SAVE Wildlife Conservation Fund Poland / Facebook

Коли та де помітили рідкісних чорних вовків?

Науковці, які спершу досліджували бобрів у польських лісах, влітку минулого року зафільмували звичайного сірого та чорного вовків, які перепливали лісовий струмок. Пізніше, восени, вони помітили вже двох чорних вовків у компанії сірого, які так само перетинали струмок. Науковці наголошують, що вовків із таким забарвленням у країні зустрічають вкрай рідко, а в разі схрещування двох таких вовків їхні дитинчата часто помирають в маленькому віці.

Двоє вовків, яких зафільмувала камера для спостереження за бобрами. SAVE Wildlife Conservation Fund Poland / Facebook

Двоє вовків, яких зафільмувала камера для спостереження за бобрами. SAVE Wildlife Conservation Fund Poland / Facebook

Дослідники розповіли, що помічені вовки мали вагу близько 30 кілограмів і були розміром з німецьку вівчарку, а отже їм було близько року, коли камера зафіксувала їх вдруге. Науковці тримають в таємниці розташування місця, де помітили вовків, щоб уберегти їх від браконьєрства. Популяція цих тварин майже зникла в Польщі у 50-х роках минулого століття, а тепер потроху відновлюється. Те, що науковці помітили чорних вовків, свідчить про генетичне різноманіття цієї відновленої популяції, а це посприяє її стійкості.

  • Попри те, що вовки з чорним забарвленням є рідкісними, їхня кількість зростає в періоди епідемії чумки собак. Як виявилося, це тому, що вовки з чорним забарвленням стійкіші до цього вірусу, а тому вовки з сірим забарвленням частіше обирають їх собі в пару, щоб забезпечити дитинчат кращим захистом від хвороби.