Переглядаючи музейні зразки губок з Австралії та Індонезії, науковці знайшли у них шість нових видів коралових поліпів зоантарій, які належать до того ж класу, що й анемони. Хоча зазвичай на зоантарій звертають мало уваги під час збирання польових зразків, вони вступають в симбіоз з губками в коралових рифах, тож саме в губках можуть знаходити більше представників цього ряду тварин. Подальше вивчення зоантарій дасть науковцям краще розуміння симбіотичних зв’язків, які виникають у коралових рифах, що зараз знаходяться під загрозою через діяльність людини. Про знахідку повідомили у статті журналу Contributions to Zoology.
Зоантарія Umimayanthus discolor, музейні зразки (A, C) та фотографії в живій природі (B, D). Contributions to Zoology, 2024
Якими були відкриті види тварин?
Науковці дослідили геном 34 представників зоантарій з різних музеїв і виявили шість нових видів роду Umimayanthus. Це крихітні тварини розміром близько п’яти міліметрів, які ведуть колоніальний і прикріплений спосіб життя в межах коралових рифів.
Що цікаво, один з нововідкритих видів, Umimayanthus discolor, демонструє незвичну для свого роду поведінку та встановлює симбіотичні зв’язки з губками двох різних родин, тоді як інші представники Umimayanthus обирають для співжиття один конкретний рід губок.
Також науковці заново описали вид Umimayanthus cf. aruensis, який вперше описали у 1911 році та помилково приписали до іншого роду зоантарій. Знахідка одразу шістьох нових видів вказує на те, що захід Австралії та схід Індонезії можуть бути регіоном з найбільшою щільністю симбіотичних зоантарій та губок.
Що ще відомо про симбіози в морях
🌎 Порушення такого симбіозу, як між зоантаріями та губками, може бути серйозною загрозою для коралів. Так, воно вже нашкодило симбіозу коралових поліпів та водоростей, призвівши до четвертого глобального вибілювання коралів.
🥵 Через спричинене діяльністю людини глобальне потепління постраждали й морські інфузорії, чиї симбіотичні стосунки з водоростями стали паразитичними.
🪸 Дослідники виявили біля узбережжя Японії симбіоз морських лілій з кораловими поліпами та анемонами, який вважали зниклим ще з палеозойської ери.