У могилі середньовічного німця віднайшли металевий протез кисті

Під час ремонту трубопроводу біля церкви у Баварії робітники виявили могилу чоловіка, у якій зберігся металевий протез. Радіовуглецеве датування показало, що власник протезу — чоловік віком 30-50 років — помер приблизно між 1450 та 1620 роками. Про знахідку повідомляє Business Insider з посиланням на Державне відомство охорони пам'яток Баварії.

Протез кисті до очищення та реконструкції. Bayerisches Landesamt für Denkmalpflege

Протез кисті до очищення та реконструкції. Bayerisches Landesamt für Denkmalpflege

Що цікавого у протезі?

Протез створили із заліза і він був порожнім всередині. Протез був покликаний замінити чоловікові чотири пальці лівої руки — вказівний, середній, безіменний та мізинець. Відмітки на скелеті свідчать, що пальці ампутували, однак незрозуміло за яких обставин. Залізні пальці протеза розмістили у дещо зігнутому положенні паралельно один до одного. Всередині протеза археологи знайшли рештки схожого на бинт матеріалу. Можливо, він використовувався як амортизація для кукси руки, до якої і кріпився сам протез. Наразі у Європі є близько 50 подібних протезів, датованих 1300-1800 роками.

Ретген протезу кисті. Bayerisches Landesamt für Denkmalpflege

Ретген протезу кисті. Bayerisches Landesamt für Denkmalpflege

  • А в Польщі нещодавно відкопали поховання жінки-«вампіра». Померлу поховали із серпом над шиєю, щоб убезпечитися від її повстання з могили після смерті.