На глибині 8 900 метрів у Маріанській западині китайські дослідники виявили новий вид вірусів-бактеріофагів, тобто патогенів бактерій. Вони інфікують бактерій Halomonas, що живуть у глибинах океану, часто біля гідротермальних джерел. Наразі це найбільш глибоководний ізольований бактеріофаг з відомих, зазначають дослідники у журналі Microbiology Spectrum.
![Зображення vB_HmeY_H4907, отримане за допомогою електронного мікроскопа. Yue Su et al. / Microbiology Spectrum, 2023](https://nauka.ua/storage/media/editor/LHES04QFvNYs9PNw48qq86lF3H0vcompOEIT6DHg.jpeg)
Зображення vB_HmeY_H4907, отримане за допомогою електронного мікроскопа. Yue Su et al. / Microbiology Spectrum, 2023
Що ще відомо про нових вірусів?
Дослідники Океанічного університету Китаю виявили нові віруси, коли вивчали бактерій Halomonas в осаді з дна Тихого океану. Бактеріофаги vB_HmeY_H4907, як їх наразі називають автори, мають голову діаметром 64 нанометри та хвіст довжиною 183 нанометри. Генетичний аналіз показав, що це ДНК-віруси, які еволюційно відділені від інших відомих бактеріофагів та формують окрему родину вірусів, якій дали назву Suviridae. Дослідники вважають, що представники цієї родини широко поширені в океані, тому їх вивчення допоможе краще зрозуміти еволюцію вірусів та їхніх бактеріальних господарів у суворому середовищі на дні океану.
- Невідомі науці бактеріофаги також знаходили у льодовиковій кризі віком 14 000 років.